Zaznacz stronę

Kiedyś w klasie mojej córki, w zerówce, pani zadała pracę, by dzieci narysowały co ich rodzice lubią robić najbardziej. Prawie wszystkie dzieci narysowały to samo… smartfon. Dużo to mówi o naszym pokoleniu. W Internecie spędzamy mnóstwo czasu. Dzieci rzadko widzą rodziców z książką czy gazetą w ręce. Pokazuje to również, że nie mamy pasji ani żadnego hobby.

Czasem trudno odkryć swoją pasję. Wydaje nam się, że do niczego nie mamy talentu. Szycie, haftowanie, malowanie… no cóż, nie każdemu to ładnie wychodzi i nie każdego to pociąga. A co gdyby swoją pasją uczynić naukę języka obcego.
Ze mną tak właśnie jest, że nauka języków daje mi ogromną satysfakcję. Uwielbiam to uczucie, gdy obejrzę obcojęzyczny film i prawie zrozumiem. Albo gdy usłyszę piosenkę i wiem o co w niej chodzi. Bardzo poprawia mi to humor.
A może z Tobą też tak będzie. Zapraszam Cię byś spróbowała. Nie zniechęcaj się, jeżeli w szkole wmawiano Ci, że nie masz głowy do języków. Zupełnie inaczej uczy się będąc dorosłym. Gwarantuję, że daje to więcej radości.